Sitemizdeki bütün ürünlerimiz üretici firmaların garantisi altındadır.


MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ MADDE 5- CAYMA HAKKI


ALICI, sözleşme konusu ürürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI' ya faks, e-mail veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün kullanılmamış ve ambalajının zarar görmemiş olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI' ya teslim edilen ürünün SATICI' ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI’ YA iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır.


Satın aldığınız ürünleri orijinal ambalajında ve hasarsız olmak koşulu ile 7 gün içerisinde iade edebilirsiniz.


İade adresi:


Rack Kabin


4 Levent Özcan Sokak No15 KAĞITHANE / İSTANBUL


Genel iade şartları aşağıdaki gibidir:


- İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.


- Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.


- İade etmek istediğiniz ürünün faturasını (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebinizi içeren bir yazıyı göndermeniz gerekmektedir.


- İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız


tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda da Ceva Kargo ile gönderim yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir.


** İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.


Gelen ürün öncelikle iade bölümümüz tarafından incelenmekte, gerekir ise ürünün yetkili teknik servisine yada tedarikçi firmalara test etmeleri için gönderilmektedir.


İade onaylandığında, ürün bedeli iadesi, işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler en geç 1 – 3 hafta içerisinde, havale ile yapılan ödemeler ise en geç 1 hafta içerisinde hesaba yansımaktadır.


Cayma Hakkı İstisnası


Alıcının özel istek ve talepleri uyarınca, üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz. Ayrıca niteliği itibarıyla iade edilemeyecek, hızla bozulma ihtimali olan mallar söz konusu olduğunda cayma hakkı yoktur.